22 Şubat 2007 01:23# 1
Üyelik : 19.10.2006
Yaş : 35
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 497
Konu : PowerMILLin Takımyolu Düzenleme İmkanlarından Bazıları
PowerMILL ile hesaplanmış takım yolunun kırpılması, çoğaltılması, taşınması ve ayna imajının alınması mümkündür. Ayrıca kesici takımın takım yolunun başlangıcı ile sonu arasındaki davranışı belirlenebilmektedir. Buna göre takım yolunun dönüşlerde keskin, teğet veya yuvarlak olması gibi değişiklikler yapılabilmektedir.

Takımyolları hesaplandıktan sonra dahi, kaba işleme veya finişte işleme kriteri ne olursa olsun, kesme yönü değiştirilebilir, tek yön veya çift yön kesmesi sağlanabilir, kesme takımına ait devir, ilerleme, kesme hızları değiştirilebilir. Kırpılmış takımyolları optimize edilerek minimum kesme zamanlarına ulaşılır.

Takımın yüzey üzerinde adım attığı çizgi konumu, takımyolunu tekrar hesaplattırmadan da kolayca değiştirilebilir.

Limited Toolpath Recalculation özelliği ile raster hesaplanmış takım yolunun model değişiklikleri bulunan bölgesi için takımyolunun tamamını hesaplattırmadan, sadece istenen alanda yeniden takım yolu hesaplatabilme.

İşlemeye giriş-çıkış ve linkler (E): Takımın işlemeye giriş ve çıkışları ile bu noktaya gelirkenki davranışları takımyolları hesaplanmadan önce veya hesaplandıktan sonra isteğe bağlı olarak etkileşimli şekilde değiştirilebilir.

Dönüştürme İşlemleri: Oluşturulan takım yolundan, yeni bir hesaplama zamanı daha beklemeden, ayna imajının alınması, taşınması ve döndürülmesi ile yeni takım yolları oluşturma olanağı vardır. Ayna imajı alınmış takım yollarının kesme yönleri PowerMILL tarafından otomatik olarak değiştirilebilmektedir.Limitleme (E): Takım yolu bölgeleri bir düzlem veya fare ile seçilen bir sınır ile limit edilebilmektedir. Her bölgede istenirse yeni takım yolları oluşmaktadır. Limit yöntemiyle işleme zamanı azaltılmaktadır. Hızlı tekrar hesaplama özelliğinden dolayı takım yolları üzerinde değişiklik yapma işlemleri oldukça hızlıdır.Takımyollarını birbirlerine ekleme: PowerMILL ile limit edilmiş grup halindeki takım yolları birbirine bağlanıp tek bir kesme dosyası haline getirilebilmektedir. Farklı takımyolları ve değişik kesme takımları kullanan bir işleme stratejisinde PowerMILL otomatik takım değişikliklerine izin vermektedir.

Takımyolu Bölme: Takımyollarını bölümlemede üç farklı yol sunulmaktadır. Bunlar;

i) İstenilen açıya göre bölme: PowerMILL yaratılmış takımyollarını da yatay yada dikey işlemeler olarak ayırabilmektedir.

ii) İstenilen yöne göre bölme: PowerMILL ile yaratılmış takımyolları istenildiği taktirde kullanıcı tarafından verilen yöne göre bölünebilmektedir.

iii) İstenilen boya göre bölme: Bu yol kullanılarak takımyolları istenilen boya göre bölünebilmektedir. Bu kriter özellikle uzun sürecek işleme programlarında takımın aşınma durumun kontrol altına almada kullanılır.

iiii) İstenilen süreye göre bölme: Bu yol kullanılarak takımyolları istenilen süreye göre bölünebilmektedir.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b