16 Mart 2007 01:38# 1
Üyelik : 19.10.2006
Yaş : 35
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 497
Konu : Ahiret Hava Yolları
Hareket Yeri: Dünya, Varış Yeri Ahiret. Hareket Saati: Her an kalkabilir.. İşte Ahiret Hava Yolları

Nevşehir`in Hacıbektaş ilçesine bağlı Karaburna beldesinde, belediyenin yayın organı ``Üzüm ve Pekmez Diyarı Karaburna`` adlı dergide yer alan ``Ahiret Hava Yolları`` başlıklı mizahi bölüm dikkati çekiyor.

Karaburna Belde Belediyesince geçen yıl ilki çıkarılan derginin 2006 yılı ikinci sayısında, ``mizahi olduğu için`` dergide yer aldığı belirtilen, ``Ahiret Hava Yolları`` adı verilen bölümde, hareket yerinin dünya olduğu, varış yerinin ise ``Ahiret`` olduğu ifade ediliyor. ``Ahiret Hava Yolları``nın yolcularına yönelik uyarılara da yer verilen bölümde şu soru ve cevaplar dikkati çekiyor:

Hareket Yeri: Dünya
Varış Yeri: Ahiret.
Hareket Saati: Her an kalkabilir.
Müracaat: Azrail (A.S) adresten teslim alır.
Müsaade edilen eşyalar: 9 metre beyaz bez, Salih Amel, Hayırlı Evlat, Faydalı İlim (Huzurlu ve rahat bir yolculuk için, sayın yolcularımızdan Kur`an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerdeki talimatlara uymaları önemle rica olunur)
Not: Biletler sadece gidiş içindir. Görevlilerce dağıtılacak formları doğru ve noksansız olarak doldurunuz.

Dergide ayrıca sınav hazırlık soruları adı altındaki bölümde de şu sorulara cevap aranıyor: ``Ömrünü nerede tükettin? Malını nerelerde kazandın ve nerede harcadın? Gençliğini nerede geçirdin? Dünyada iken birilerine faydalı olabildin mi?`` Karaburna Belediye Başkanı Yusuf Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları söyledi: ``Bu espriyi Ankara`da bir iş yerinde yazılı olarak gördüm. İlgimi çektiği için de belediyenin dergisinde mizah amaçlı olarak yayınlanmasını istedim. Hepimizin gideceği yer orası, bunu anlatmak istiyoruz.``

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b