20 Mart 2007 02:23# 1
Üyelik : 19.10.2006
Yaş : 35
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 497
Konu : Denizlide makine mühendisi Mehmet Atılgan, BMW X5 marka cipine LPG taktırdı
80 bin euro`luk BMW`sine LPG taktırdı
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=514215
Denizli`de makine mühendisi Mehmet Atılgan, BMW X5 marka cipine LPG taktırdı.

Denizli`de doğalgaz projelendirme işleri, LPG dönüşüm sistemleri ve toplu ısıtma sistemleriyle ilgili şirketi bulunan ve yıllardır araçlara LPG sistemi monte eden makine mühendisi Mehmet Atılgan, 80 bin euroya aldığı BMW X5 marka cipine de LPG taktı. Yıllardır birçok araca LPG taktıklarını belirten Atılgan, LPG`nin her türlü araca takılabileceğini göstermek için önce kendi aracına sistemi taktığını söyledi. Atılgan, "Bugüne kadar birçok araca LPG taktık. LPG takamayacağımız araç olmadığını göstermek için özellikle kendi aracıma taktım. Kendi aracıma LPG takarak, her türlü araca bunu takabileceğimi ispatladım" dedi.

Bunun yanı sıra yakıt tasarrufu sağladığını da ifade eden Atılgan, "Günümüzde akaryakıt fiyatları çok yüksek. Cebimizi de yakıyor. Bu sayede tasarruf etmişte oldum. Hem herkesin görmesi hem de tasarruf için cipime LPG taktım" diye konuştu.

Son zamanlarda LPG taktırmak için gelen araçların çoğunun lüks araçlar olduğunu söyleyen Mehmet Atılgan, "Eski araçlardan LPG taktırmak isteyen artık kalmadı. Karbüratörlü araçların hemen hemen tamamı LPG`ye dönüştü sayılır. Günümüzde son model araçlara bile LPG takılıyor. Jaguar, Ferrari veya X5 bile olsa her türlü araca LPG takarız. Bu konuda lüks araç sahiplerinden talep geliyor" şeklinde konuştu.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b