08 Nisan 2007 02:09# 1
Üyelik : 9.03.2007
Yaş : 41
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 54
Konu : FeatureCAM


Mezunu olduğum Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler MYO`nda Bilgisayar Destekli Tasarım dersimizin ana CAM programı FeatureCAM...

O günlerde eğitim amacıyla gördüğümüz için Demo versiyonunu kullanıyorduk.Demo olduğu için yaptığımız tasarımların,çıkarttığımız katı modellerin CNC kodlarına dönüşümünü görmek nasip olmadı.Bu yüzden vereceğim bilgiler salt tasarım geliştirme ve simülasyon aşamasında kalacak.Dileyen arkadaşlar incelemek üzere aşağıdaki adresten indirebilir.


FeatureCam`in bana göre en güzel ve en etkileyici özelliği basit kullanışlı anlaşılabilir kullanıcı yönetim panelleri,butonları...Eğlenceli,olabildiğince renkli bir yapıya sahip olduğundan bahsetmeden geçemeyeceğim.

Yapmak istediğiniz iş için sıradan bütün Cam programlarında olduğu gibi öncelikle üzerinde çalışacak ham malzeme (kütük) profilini tanımlayarak başlıyorsunuz.Daha sonra yapacağınız iş eğer basit tornalama,frezeleme,erezyon vb işlemse sadece o işin olduğu butonu işaretlemekle devam ediyorsunuz.Ardından parça üzerinde özelliği belirttiğiniz (delik,dış çap veya iç çap tornalama,baralama vs.) aşamalarda programın yönlendirmesini takip ediyorsunuz.Derken takım yolunu seçip,işlediğiniz malzemenin cinsine ve bazı etkenlere göre programın size önerdiği kaba,finish döngülerini,dönme hızı,kesme ve ilerleme hızlarının uygunluğunu görüp kontrol ettikten sonra yaptığınız işi katı model olarak simüle ediyorsunuz.Bu aşamada program herhangi bir işlemi atladığınızı veya yaptığınız ufak hataları kontrol edip hata hakkında detaylı bilgileri size veriyor.Son aşamada çıkardığımız CNC kodlarını önce makine kütüphanesinden uygun makineyi seçip sonra aktarma modülünden yararlanarak makinemize yüklüyoruz...
Ürünün türkiye distribütör bilgileri için;

TIKLAYIN


FeatureCAM Global Sayfası İçin; TIKLAYIN

Dovnload Adresi:

TIKLAYIN

08 Nisan 2007 02:47# 2
Üyelik : 9.03.2007
Yaş : 41
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 54
Cevap : FeatureCAM
Nostaljik bir dönüş...Az önce download edip bilgisayarıma kurduğum FeatureCAM 2007 13.2.0.12 versiyonu programın 2004 yılında eğitimini aldığım FeatureCAM 2004 den çok fazla bir değişikliğinin olmadığını gördüm.Program özelliklerinden dikkatimi çeken ilk unsur çok geniş bir CAD çizim tanıma yelpazesine sahip olduğu.Henüz deneme fırsatım olmadı ama zannediyorum popüler olan birçok Cad programı çizimini FeatureCAM 2007 ye import edip entegre çalışabiliniyor.Deneyip göreceğiz.Bu programın eğitim notlarınıda en kısa sürede yayınlamaya çalışacağım.Herkese kolay gelsin.
08 Nisan 2007 03:52# 3
Üyelik : 9.03.2007
Yaş : 41
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 54
Cevap : FeatureCAM
Nostalji :)11 Mayıs 2007 16:24# 4
Üyelik : 26.12.2006
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : FeatureCAM
Arkadaşlar merhaba adım Serkan
FeatureCAM yazılımının ürün sorumlusu olarak distribütör firmada çalışmaktayım
Yazılım ile ilgili her türlü sorularınızı bana sorabilirsiniz

İyi günler

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b