08 Nisan 2007 08:51# 1
Üyelik : 4.02.2007
Yaş : 38
Şehir : Karabük
Mesaj Sayısı : 307
Konu : Erke Dönergeci
Erke Dönergeci, Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş.`nin geliştirdiğini duyurduğu devridaim makinesi.

Firma, 21 Kasım 2006 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısıyla Erke Dönergeci`ni "çağın buluşu" adı altında kamuoyuna duyurarak; "...çevreye zarar vermeyen, istenilen güç ve sürati sağlayabilen, doğrudan hareketin elde edilebildiği, yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi..." olarak tanımladı, fakat bilimsel ve teknik açıklama yapmadı. Basın toplantısında hazır bulunan emekli general ve bürokratlar şunlardı: Eski Genel Kurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, emekli Orgeneral Necati Özgen, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, emekli Orgeneral Fikret Boztepe, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş.

Tasarımı yapan firma, buluşun çevreye zarar vermeyen, istenen güç ve sürati sağlayabilen, doğrudan hareketin elde edilebildiği, yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi olduğunu açıkladı. Maddenin atalet özelliğinden faydalandığını belirtti. Bu buluşun istenen yerde istenen miktarda sınırsız elektrik üretme yeteneği bulunduğunu belirtti. Tüm taşıtlarda kullanılabileceğini açıkladı.

Buluşun küresel ısınmayı durduracağı ve savaşları bitireceği iddia edildi. Ancak firma, "güvenlik sebebiyle" ayrıntılı teknik açıklama yapmayı reddetti. 2007`de makinenin seri üretimine geçileceğini belirtti. 7 Aralık 2006 tarihinde düzenlediği ikinci basın toplantısında da Erke`nin bilimsel araştırmalar yapan ticari bir kuruluş olduğunun altı çizilerek, yurt içi ve yurt dışındaki hiçbir siyasi parti, siyasi oluşum, siyasi hareket, dernek, vakıf, cemaat, tarikat, finansal kuruluş vb. ile ilgisi bulunmadığı kaydedilmiş, "Yakıt gerektirmeyen elektrik üreteci, 2007 yılında halkımızın kullanımına sunulacaktır" denilmiştir.

Bilimadamları, bu tür bir makinenin mümkün olmadığını söylemektedir. Sistemin teknik ayrıntılarının açıklanmaması, basın toplantılarında şirketi bilim adamları ve mühendisler yerine bazı emekli subaylar ve bürokratların temsil etmesi, iddia edilen kabiliyetteki bir makinenin gerçekten geliştirildiği yönündeki şüpheleri artırmaktadır.
Arkadaşlar basında geçen haberler genel olarak bu metin gibi ve televizyonda gördüğümüz kadarıyla normalde bu zamanlarda patentinin alınıp açıklama yapılması gerekiyordu ama ama aylardır hiçbir şey yok ortada. Bir kere makineler enerji vermeden asla çalışmaz çünkü fizik yasalarından enerjinin korunumu kanununa uymaz. Evrende enerji yoktan var edilmez, var olan enerji de yok edilemez sadece dönüştürülür. Bu makine neye dayanarak çalışıyor o zaman. Biraz gündeme geldiler ve sonra ortadan yok oldular. Youtobede bununla ilgili bir video var isterseniz izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0

ayrıva bununla ilgili birde animasyon var
http://www.fdp.nu/animations/perendev/jpganimator.asp
20 Nisan 2007 22:55# 2
Üyelik : 4.02.2007
Yaş : 38
Şehir : Karabük
Mesaj Sayısı : 307
Cevap : Erke Dönergeci
bakan oldumu

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b