10 Nisan 2007 10:25# 1
Üyelik : 6.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 208
Konu : SOLİDWORKS
12 Nisan 2007 23:23# 2
Üyelik : 12.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : SOLİDWORKS
selamün aleyküm.yeni alınan bir cnc için solidwork çizim programı kullanılacak bunun için tezgaha kablolu baglantı veya disketle program yüklenecek.tezgah yeni oldugu için tezgahta bir ayar yapılması gerekir mi parametrelerle vs.gibi...yoksa baglantı kuruldugu zaman kablo ile veya disketle yüklendigi zaman direk tezgaha gelir mi program yardımcı olursan sevinrim..şimdiden tesekkürler
13 Nisan 2007 08:30# 3
Üyelik : 6.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 208
Cevap : SOLİDWORKS
ARKADAŞIM MERHABA CNC NİN ÇİZİM PROGRAMIYLA BİR ALAKASI YOK ALAMADI MDEDİĞİNDEN SOLİD ÇİZİM PROGRAMI CAM DEĞİL HAYIR Hİ ÇBİR ŞEKLİDE TEZGAHINA BİR ŞEY YÜKLETMENE GEREK YOK TASARIMALRINI SOLİD TE YAPARSIN SONTRA CAM YAPARSIN G KODU ÇIKARIRSIN TEZGAHTA İŞLER Sİ NARKADAŞ KONUYU AÇARSAN DAHA İYİCEVAP VERBİLİRİM...
17 Nisan 2007 16:16# 4
Üyelik : 14.03.2007
Yaş : 38
Şehir : Elazığ
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : SOLİDWORKS
ARKADAŞIM ELİNDE KAMERA VE PHOTO WORKS İLE İLGİLİ DERSLER VARSA YOLLARSAN SEVİNİRİM BENİM EMAİLİM autocad_33@hotmail.com
17 Nisan 2007 17:31# 5
Üyelik : 6.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 208
Cevap : SOLİDWORKS
ARKADAŞIM KOLAY GELSİN SANA PHOTO WORKS İLGİLİ DERS NOTU HİÇ YOK ELİMDE DOSTUM ZATEN BULAMAZSINDA ONU KURCALAYARAK YAPMAN LAZIM BİRAZ İNGİLİZCEN VARSA YAPARSIN DOSTUM ONUN ZATEN EĞİTİM NOTU BULUNMAZ. KOLAY ELSİN YİNE TAKILDIYSAN TEKRAR SORABİLİRSİN DOSTUM..
18 Nisan 2007 01:25# 6
Üyelik : 19.10.2006
Yaş : 35
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 497
Cevap : SOLİDWORKS
SOLIDWORKS:

GERCEKTEN MUHENDISLIK VE MIMARI UYGULAMALARDA COK FAZLA UYGULAMA ALANI BULAN, CAM MODULU VE ANALIZ YONUNDEN KULLANIM PRATIKLIGIYLE AYRICA DIGER CAD PROGRAMLARINDAN KOLAY VE AZ KAYIPLA IMPORT EDEBILME YONUYLE BANA GORE VAZGECILMEZ BIR PROGRAMDIR. SU ANDA UNIVERSITELERDE OZELLIKLEDE AMERIKA VE DIGER BATILI ULKELERDE COK POPULERDIR DOLAYISIYLA IYI BIR SOLIDWORKS KULLANICISI ISENIZ BU SIZIN ICIN BUYUK BIR ARTI DEMEKTIR.
YUKARDAKI YAZI OLUMLU YONLERIYDI, BAZI YONLERDEN EKSILERI DE MEVCUTTUR MESELA 2 BOYUTLU CIZIMLERDE AUTO CAD İN COK GERISINDE KALIR. VEYA PARAMETRIK CIZIM YONUYLE KARSILASTIRIRSAK UNIGRAPHICS VE ANSYS TEN GERIDEDIR METARIALS LIBRARY SI COK GENIS DEILDIR AMA SONRADAN update YAPILIP YUKLENILEBILIR...

18 Nisan 2007 01:26# 7
Üyelik : 19.10.2006
Yaş : 35
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 497
Cevap : SOLİDWORKS
Solidworks Office Premium, üretimde aktif kullanım, müşteri memnuniyeti ve satışta bir numaralı, 3 boyutlu mekanik tasarım programıdır.
Katı modelleme ve teknik resim kabiliyetlerinin yanında diğer 3 boyutlu CAD sistemlerine oranla, daha fazla zaman kazandıran yenilikler sunar...

Cosmosworks designer analiz yazılımı: Uzman olmayan kişilerin bile kullanabileceği ilk analiz programıdır. 3 boyutlu modeli gerçek ortam şartlarında test ederek tasarımlarınızı iyileşitmenizi sağlar.

PDMWorks dosya yönetim yazılımı: Çalışma grupları için tasarlanmıştır. Bir dosya yönetim sistemidir. Cad dosyalarının revizyonlarını düzenlemesine, verilerini güvenli ortamda saklayıp, düzenli ve verimli bir şekilde çalışmalarına olanak tanır.

Solidworks Routing yazılımı: Her türlü boru hattı, tesista ve elektrik kablo tasarımlarını ototmatik ve basit bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Özel bağlantı elemanlarından oluşan bir kütüphanesi de mevcuttur. sunduğu dökümantasyon hazırlama yetenekleri sayesinde elektronik sistemlerin tasarımını kolaylaştırır.

Tasarım İletişim araçları: Yani ürünlerinizin görünüş ve çalışmasını daha etkili sunmayı sağlr.

eDrawings Professional: Ürün tasarımlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde başkları ile paylaşmanızı sağlar. Sınırsız sayıda kişi projeler üzerine notlar ve basit çizimlerde ekleyebilir ve e-mail aracılığı ile geri bildirim yapabilir.

3D Instant Website: 3 boyutlu etkileşimli internet siteleri hazırlayıp yayınlayabilirsiniz.

Photoworks: Yazılım ürünlerinizi foto gerçekçi görüntülerini oluşturmanızı sağlar.

Solidworks Animator: Solidworks parça ve montajlarınızın animasyonlarını hazılrayıp AVI yani video dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

CAD verimliliği Arttırıcı Araçlar: Daha az adımla tasarımları tamamlamayı sağlar.

Solidworks Toolbox: Standart elemanlar kütüphanesidir. Solidworks`ün "smart parts" teknolojisini kullanarak çalışmalarınızda standart parçaların ait oldukları yerlere otomatik montajlanmasını sağlar.

Solidworks Utilities: Aynı parçanın iki ayrı revizyonu arasındaki farkları bulmanıza yardımcı olur. Unsurları değiştirmenizi ve kaldırmanızı sağlar.

FeatureWorks: algılama yazlımı, farklı dosya formatlarında gelen 3 boyutlu CAD dosyalarını solidworks unsurlarına dönüştürüp parametik olarak kullanmanızı sağlar.

Solidworks Task Scheduler: Çıktı almak, dosya dönüştürmek gibi zaman alan görevleri bilgisayar başşında olmadığınız zamanlşarda planlayarak yaptırabilirsiniz.
18 Nisan 2007 08:11# 8
Üyelik : 6.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 208
Cevap : SOLİDWORKS
GÜZEL AMA SUDEM OFİCCE PREMİUM DA YAPA BİLİR ARKADAŞLAR BUNLARI DİĞERLERİNDE YAPAMAZLAR ONU AKLEMEYİ UNTMAAA
23 Nisan 2007 10:11# 9
Üyelik : 11.02.2007
Yaş : 45
Şehir : Antalya
Mesaj Sayısı : 4
Cevap : SOLİDWORKS
Selamlar. Öncelikle tecrübelerini bizimle paylaştığın için teşekkürler jackal dostum.
Sonralıkla benim bir problemim var anlatabilirsem. Çizim yaparken ilk zamanlarda farede görünen imleç kalem şeklindeydi.Çizgi çizerken paralellikleri diklikleri vb. otomatik olarak seçebiliyordum. Şimdi ise + şeklinde bir imleç görünüyor ve çizimi çok yavaşlatıyor. Nasıl düzeltebilirim?
23 Nisan 2007 10:53# 10
Üyelik : 6.04.2007
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 208
Cevap : SOLİDWORKS
dostum sitedeki adminlerel sorunum var ama yinede sorunu cevaplayayım solidworks sayfasını aç dosya açma klasörünün olduğu sırada sağ tarafa doğru gel soru işaretini hemen solunda options var onu göreceksin ona tıkla açılan bölümde sol alt kısımda (reset all) var ona tıkla düzelicektir dostum kola ygelsin iyi çalışmalar...
23 Nisan 2007 11:15# 11
Üyelik : 11.02.2007
Yaş : 45
Şehir : Antalya
Mesaj Sayısı : 4
Cevap : SOLİDWORKS
Onu da denedim ama faydası olmadı.Hatta programı yeniden kurdum, yine aynı.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b