22 Mayıs 2007 13:52# 1
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Konu : Fıkralar
Zina

Papaz her pazar öğlen kasabadaki ahalinin gunah çıkartmasını dinler ve de onlara yol gösterirmiş. Bir gün başka bir kasabadan hafta sonu için çağırmiışlar. Papaz hem gitmek istiyor hem kiliseyi kime bırakacağını bulamıyormuş. Sonunda kilisenin tam karşısındaki sinagoga gidip durumu kasabanın hahamına anlatmış. Haham "nasıl olur, ben sizin kuralları hiç bilmem ki" dese de papaz "Ben vaaz verdikten sonra sana öğretirim, çok kolay, bir iki kere beraber gunah çıkartanlara nasıl cevap verdiğimi gorsen hemen anlarsın" demiş. Haham da Tanrı katında bir din adamına yardım edeceği için boynu bükük kabul etmiş. Pazar günü papaz ile haham birlikte odaya girip gunah çıkartmaya gelen birinci kadını dinlemişler: "Muhterem peder" "Evet yavrum" demiş papaz, haham da dinlemede. "Muhterem peder. Ben tam üç kez zina işledim. Ama çok pişmanım. Bana bir yol göster de bu günahtan arınayım." "Yavrum Kudüs tarafına dön ve Meryem anaya bir dua oku, çıkarken de kumbaraya 100 dolar at, gunahından arınmış olursun." Ve kadın papazın dediğini yapmaya gider. Derken bir başka kadın gelir. "Muhterem peder." "Efendim kızım?" Haham yine dinliyor. "Muhterem peder, ben tam üç kez zina işledim. Ama çok pişmanım. Bana bir yol göster de bu suçlardan arınayım." "Hımmm. Yavrum, Kudüs tarafına dön ve Kutsal bakire Meryem anaya bir dua oku, cçıkarken de kumbaraya 100 dolar at, günahından arınmış olursun." der, kadın teşekkür edip papazın dediğini yaparken Papaz da Hahama döner ve "Anladın di mi?" der ve sonra arabaya binip yola çıkar. Bizim haham odada bir başka günahkar beklerken bir kızın geldigini duyar. "Muhterem peder" Haham öğrendiği gibi "Evet yavrum" der. "Muhterem peder, ben bir kez zina işledim. Ama çok pişmanım. Bana bir yol göster de bu suçlardan arınayım." der. Haham düşünür ve cevap verir: "Yavrum üzülme. Şu anda bir kampanyamız var. Sen git iki zina daha işle. Sonra gel, Kudüs tarafına dön ve Meryem anaya bir dua oku, çıkarken de kumbaraya 100 dolar at, günahından arinmis olursun!"

22 Mayıs 2007 13:54# 2
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar
Yamyam


Baba ve oğul yamyam bir gün avlanmaya çıkmışlar yolda yürüken kadının birine rastlamışlar. Oğul babasına hadi yiyelim demiş babası da oğluna hayır eve götürelim anneni yeriz ... demiş

22 Mayıs 2007 13:58# 3
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar
Uçak Kazası

Irgat rüyayı anlatmak için ağasına koşar: -ağam bu gün rüyamda ikimizi gördüm... -anlat bakalım, -uçaktaymışız ,düşüyoruz.. aşağıda iki çukur var biri bal diğeri lağım.. Ben lağıma düşüyorum, sen bal çukuruna. -ee olacak o kadar, der ağa kasılarak. -ee sonra? -sonra birbirimizi yalayarak temizlendik...

22 Mayıs 2007 14:04# 4
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar
Eczacı baba

Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yemeğe davet etmiş. Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış. Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye uğrar. Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapacağını sorar. Çocuk da kız arkadaşının evine gideceğini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler. Akşam yemek yemek için masaya otururlar. Yemekten önce dua edilir herkes yemeğe başlar ama çocuk hala dua ediyordur. Kız çocuğa, "ben senin bu kadar dindar olduğunu bilmiyordum", der. Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı olduğunu bilmiyordum!!!"


22 Mayıs 2007 14:07# 5
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar
Başçavuş Albayı tutuklayacakmış

Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz. O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün. Binbaşı, yüzbaşıya: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır. Yüzbaşı, teğmene: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir. Teğmen, başçavuşa: -Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir. Basçavuş, askere: -Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun. Askerler kendi aralarında: -Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış.


22 Mayıs 2007 14:09# 6
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar
Sobadaki hikmet

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar. Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."


22 Mayıs 2007 14:11# 7
Üyelik : 4.11.2006
Yaş : 38
Şehir : Kahramanmaraş
Mesaj Sayısı : 417
Cevap : Fıkralar


TeyzesiyimÇekici bir genç kadın, çok zayıf bir bebeği doktora kontrole götürür. Bebeğe bakan doktor: - "Bu çocuk iyi gıda almıyor", der ve kadına dönerek: - "Lütfen soyununuz", diye rica eder. Soyunan kadının göğüslerini iyice kontrol eden doktor: - "Düşündüğüm gibiymiş hanımefendi" der, "sizin hiç sütünüz yok." Kadın: - "Tabi olmaz doktor bey", der. "Ben çocuğun teyzesiyim..."


Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b