10 Temmuz 2007 04:14# 1
Üyelik : 10.07.2007
Yaş : 37
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 12
Konu : SELCUK ÜNİVERSİTESİ EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU
26 Ağustos 2007 06:51# 2
Üyelik : 10.07.2007
Yaş : 37
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 12
Cevap : SELCUK ÜNİVERSİTESİ EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU
Meslek Yüksek Okulları 4 yıl olacak
YÖK, yeni bir uygulama başlatacak. YÖK, `Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi` açma kararı aldı.


ANKARA (AA)
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), `Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi` açma kararı aldı. Buna göre, Meslek Lisesi çıkışlılar, alanlarının devamı niteliğindeki 4 yıllık lisans programlarında okuma imkanı, önlisans düzeyinde eğitim yapan Meslek Yüksek Okulu (MYO) çıkışlılar da lisans tamamlama fırsatı elde edebilecek.

UYGULAMALI TEKNİK BİLİMLER FAKÜLTELERİ AÇILIYOR


Temmuz ayında yapılan YÖK Genel Kurulu`nda, `Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri`nin açılmasına karar verildi.


Karara göre, Afyon Kocatepe, Batman, Cumhuriyet, Dumlupınar, Düzce, Fırat, Karabük, Karadeniz Teknik, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Pamukkale, Sakarya, Selçuk, Süleyman Demirel Üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde bulunan Teknik Eğitim Fakülteleri, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesine dönüştürülecek.


Çankırı Karatekin, Ege, Gaziantep ve Uludağ Üniversiteleri bünyesinde Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri kurulacak.


Gazi Üniversitesi ve Marmara Üniversiteleri bünyesinde yer alan Teknik Eğitim Fakülteleri, meslek liselerinin öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere eğitimine devam edecek ve bu iki üniversitede, Teknik Eğitim Fakültelerinin yanında, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri açılacak.


Böylece, 23 üniversitede, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesinin kurulmasına ve iki üniversitedeki Teknik Eğitim Fakültesinin de işlevini sürdürmesine karar verildi.


Hazırlığı 2 yıldan beri devam eden ve gerekçesi, YÖK tarafından Şubat 2007`de yayımlanan `Türkiye`nin Yükseköğretim Stratejisi` raporunda açıklanan çalışmanın, meslek lisesi çıkışlılara, alanlarının devamı niteliğindeki 4 yıllık lisans programlarında okuma imkanı vereceği, önlisans düzeyinde eğitim yapan MYO çıkışlılara da 2 2 ( lisans tamamlama) fırsatı getireceği öğrenildi.


YÖK yetkililerince yapılan açıklamada, Teknik Eğitim Fakültelerinden mezun olanların iş bulma konusunda zorlandıkları belirtilerek, sadece öğretmenlik diploması aldıkları için iş dünyasında iş bulmakta zorlandıkları kaydedildi.


Bu fakültelerin, buradan mezun olanların daha rahat iş bulabilmeleri için `Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi`ne dönüştürüldüğü ifade edilerek, fakültelerin iş dünyasının taleplerine uygun nitelikte, lisans düzeyinde eleman yetiştirmek üzere, uygulama ağırlıklı eğitim yapacakları bildirildi.


Ayrıca buradan mezun olup da öğretmen olmak isteyenlerin, yine Fen-Edebiyat Fakültelerinde 1.5 yıllık tezsiz yüksek lisans yaparak öğretmen olabilecekleri de belirtildi.07.08.2007
26 Ağustos 2007 07:07# 3
Üyelik : 10.07.2007
Yaş : 37
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 12
Cevap : SELCUK ÜNİVERSİTESİ EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU
EGİTİM AÇISINDAN S.Ü EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU ÇOK İYİ BİR OKUL.YATARAK GEÇERİM DİYEN ARKADAŞLARA TAVSİYE ETMEM. ŞUNUDA AÇIKÇA SOLYLEYIM BEN İ.Ö OKUYORUM VE SADECE İKİNCİ ÖĞRETİM İÇİN BUNLARI SÖYLÜYORUM.TAVSİYE EDERİM.
18 Mart 2008 06:35# 4
Üyelik : 18.03.2008
Yaş : 33
Şehir : Konya
Mesaj Sayısı : 1
Cevap : SELCUK ÜNİVERSİTESİ EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU
KALİTELİ EĞİTİM VERİLİYOR.AMA!!!
ÖĞR.GÖREVLİLERİNİN MAŞŞALLAHLARI VAR ÖĞRENCİYİ SIKMAKTA ÜSLERİNE YOK ÖZELLİKLE BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ İNSANI DİNDEN İMANDAN ÇIKARIR BÖYLELERİ SURATA BAKMAKTA ÜSTLERİNE YOK ANLAYAN ANLADI.
KALİTE YANİ BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL...

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b