26 Ocak 2009 18:25# 12
Üyelik : 27.04.2006
Yaş : 47
Şehir : Samsun
Mesaj Sayısı : 23
Cevap : GSTARicad PROGRAMI (AUTOCAD IN EN YENI VE EN IYI alterNATİFİ )
bence iyi yapmışsın kardeşim adam yapacak tabii reklamı.niye yapmasın bunda abes olan ne yahu anlamadım.yani çokmu profosyonel kullanıcılarsınız yada fanatik autocad çimisiniz anlamdım autocad e 10 binlerce dolar vermek yerine 300-500 dolar neyse verilmesi daha mantıklı değilmi.almayı ciddi düşünürüm şahsen.reklam yapan arkadaşları yada firmaları niye bu kadar eleştiriyoruz.ne kadar alternatif o kadar seçenek iyidir arkadaşlar iyidir.durmak yok yola devam :))
06 Mart 2009 17:42# 13
Üyelik : 6.03.2009
Yaş : 40
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : GSTARicad PROGRAMI (AUTOCAD IN EN YENI VE EN IYI alterNATİFİ )
Herkes tabi ki de reklam yapmakta serbest ama biz kullanıcılar hangi birine inanacağını şaşırdı. reklamı fazla abartarak ve kullanıcıları yanlışa yönlendirmek yanlış.Türkiyede intellicad ürünlerinin yaşamış olduğu birbirlerini kötüleme politikası yurtdışındaki intellicade(itc) aynen aktardım ve aldığım cevap gerçekten ilginçti. Firmaların itc ile yapmış oldukları anlaşmaya göre hiçbir intellicad ürünü kendi ürününü diğer intellicad ürünleri ile karşılaştıramazmış. Karşılaştırmalarının çok yerinde olmadığını çünkü kullanılan temel kodun aynı olduğunu söylediler. Yani bir intellicad ürünü biz daha hızlıyız diyorsa aslında anlaşmaya aykırı geliyor demektir. bu işin hukuki boyutu tabiki de. biz bütün programları denedik ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak isteriz.

1- gstaricad: arayüz gerçekten çok güzel ve neredeyse autocadin aynısı. dolayısıyla ilk bakışta insana çok hoş geliyor. küçük boyutlu dosyalardada oldukça başarılı ve dendiği gibi çok hızlı açılıyor. Dosyalar çok hızlı açılıyor açılmasınada olup olmadık yerde hata veriyor.3 boyutta ise gerçekten çok güzel özellikler eklemişler ama stabilitesi bize biraz kötü geldi. en küçük bir shade yaptıgınızda probram kitlenebiliyor. karşılaştığımız diğer bir problem de bazen program kapatılamıyor. özellikle 3d ile biraz uğraşınca program ancak ctrl alt del ile kapatılabiliyor. en önemli artıları arayüz, renklere ve yazılara kadar autocade benzer komutlar ve dosyaları gerçekten hızlı açabiliyor. Eksiler, büyük dosyalarda program stabilitesini kaybediyor ve hızlı açmasında kazandığınız zamanı fazlasıyla kaybettiriyor. 3d modelleme özellikleri çok fazla gibi görünüyor ama olur olmadık yerde hata verebiliyor. küçük dosyalarla uğraşan firmalar için şu anda en ideal çözüm diyebilirim çünkü gerçekten çok hızlı ama büyük dosyalar açısında çok fazla çekincelerimiz var. (sistem24.com.tr)

2-zwcad: zwcadin de arayüzü autocade çok benziyor ve gstaricad ile yarışabilecek seviyede. performans olarak aslında gstaricad ile neredeyse aynı ve gstaricaddeki bazı özellikler zwcadde yok. zwcad stabilite ve performans açısından gstaricadden daha düşük ve print alırken bile hatalarla karşılaştık. Diğer hatalar da bazen dosyaları açmıyor veya açarken program hata veriyor. Program dışında zwcadde gördüğümüz en büyük hata türkiyedeki pazarlaması. bakıyoruz 4-5 tane satıcısı var ve hepsi ayrı bir fiyat veriyor. işin açıkcası mesela gstaricadde muhatab olunacak tek bir yer varken, zwcad de çok yer var ama teknik destek açısından pek birşey yok. Birisi mimarlık ofisi ,birisi autocadokulu.com, birisi eti bilgisayar ki sadece program satıyorlar. kısacası zwcadin gstaricade göre en büyük eksiği teknik destek. diğer yönlerden genel olarak benzerler, dosya açma hızı haricinde. (???)

3-bricscad: özellikle son zamanlarda adını çok fazla duymaya başladık. diğer ürünlerden en büyük farkının ürünü kendi arge ekibiyle geliştirdiğini söylüyorlar. bricscad de intellicadin kurucu üyeleri arasındaymış fakat son 5 senedir ürünü kendi arge ekibiyle geliştiriyorlarmış ve ürün sıfırdan baştan yazılmış. ürünün artı ve eksi özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. Artıları, asıl performansını büyük dosyalarda gösterebiliyor. bizler 120 mblık bir dosya açtık, üzerinde çalıştık ve gerçekten çok stabil bir görüntü çizdi. ne kadar zorlanırsa zorlansın diğer programlarda olduğu gibi atmadı ve hata vermedi. programda herhangi bir problem olduğunda kendi arge ekibi olmalarından dolayı program üzerinde her türlü değişikliği yapabiliyorlarmış. yeni ürün çıkarmak için intellicadi beklemek zorunda değillermiş. websitelerini gezdiğimde biraz şaşırdım çünkü her ülke için o ülke dilinde websiteleri var ve gayet kurumsal bir izlenim elde ettim. diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla da teknik destekte çok başarılılar. Eksilerine gelince, dosya açılış hızı gstaricade göre biraz daha yavaş. arayüz gstaricad ve zwcad kadar başarılı değil. performans ve stabilite üzerinde gittiklerinden arayüzde çok çalışmamışlar.bir de 3d katı modellemede malzeme ataması yapamıyorsunuz. (bricsys.com.tr)

Bunları tamamen 1er aylık çalışmaların sonucunda arkadaşlarımızla beraber çıkardık. Umarız kimseyi kırıcı olmamışızdır. Karar verme aşamasında sizlere yardımcı olabilmek bizleri sevindirecektir.

herkese iyi çalışmalar.

Eren

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b