30 Ağustos 2008 23:15# 1
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Konu : CNC MAKİNALARI İÇİN YAĞ SIYIRICI EKİPMAN: MAGIC OIL SKIMMER
ARKADAŞLAR,
CNC MAKİNALARINIZA KARIŞAN KIZAK YAĞLARINI % 100 GARANTİLİ OLARAK SİSTEMDEN UZAKLAŞTIRAN MAGIC OIL SKIMMER KONUSNDA FİRMANIZDA DEMO YAPARAK YARARLARINI GÖSTEREBİLİRİZ.
30 Ağustos 2008 23:18# 2
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Cevap : CNC MAKİNALARI İÇİN YAĞ SIYIRICI EKİPMAN: MAGIC OIL SKIMMER


MAGIC OIL SKIMMER

TANITIM VE UYGULAMA:

CNC makineları ve benzer işlem merkezlerinde soğutma sıvısı deposuna karışan kızak yağları ve diğer yağlar yabancı yağ ( tramp oil ) olarak adlandırılır.Yapılan bilimsel araştırmalara göre soğutma sıvıları performans ve efektif ömürlerini negatif yönde etkileyen en önemli unsurun bu yabancı yağlar olduğu anlaşılmıştır. Yoğunluğu nedeni ile soğutma sıvısı üst kısmında toplanan bu yağlar alt kısmın hava almasını engellemekte ve bu şekilde bakteri üremesine neden olmaktadırlar. Üreyen bu bakteriler zaten hassas bir denge olan soğutma sıvısı dengesini bozarak pas problemleri, makine içi kirliliği, yetersiz yağlama ( buna bağlı olarak düşük uç ömrü ve yetersiz yüzey kalitesi ), rahatsız edici koku ve dumanlanma gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.Bütün bunlar işletmelerde önemli ekonomik kayıplara ve çevresel problemlere yol açmaktadır.Bu nedenle bu yağların bir şekilde soğutma sıvısından uzaklaştırılması gerekmektedir. Soğutma sıvısı üzerinden süngerler, kağıt v.b. şeylerle bu yağları uzaklaştırma çabaları hem verimli olmamakta hem de yetersiz olmaktadır.

MAGIC OIL SKIMMER ile bütün bu problemler çok kolayca çözülmektedir.

Tezgah tankına basit bir şekilde monte edilebilen MAGIC OIL SKIMMER yabancı yağları sıyırarak almaktadır.Alınan bu yağlar işletme içerisinde muhtelif yağlama operasyonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gerek soğutma sıvısı efektif ömrünün uzatılması, gerek işleme merkezlerinden daha yüksek verim alınması ve gerekse yabancı yağların geri kazanımı ile MAGIC OIL SKIMMER çok kısa sürede kendini amorte etmektedir.
04 Eylül 2008 22:08# 3
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Cevap : CNC MAKİNALARI İÇİN YAĞ SIYIRICI EKİPMAN: MAGIC OIL SKIMMER
Arkadaşlar,

Kızak yağları pek problem olmuyor her halde, tek bir yorum dahi gelmdi henüz.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b