04 Eylül 2008 15:58# 1
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Konu : CNC Makinasının Dezenfekte Edilmesi ...
Arkadaşlar,

Makinaların bor yağları değiştirilirken kesinlikle uygun bir dezenfekten ile bakteriyel temzilik yapılmalıdır.

Efektif ömrünü tamamlamış bir emülsiyonun atılıp yerine yeni emülsiyon hazırlanması sırasında sistemin mükemmel bir şekilde temizlenmesi, yeni hazırlanacak emülsiyondan maksimum performans ve efektif ömür alabilmek için son derece önemlidir.

Yeni emülsiyon sisteme konmadan önce emülsiyon tankı,makina aksamı ve boru devreleri fiziksel ve biyolojik olarak mükemmel bir şekilde temizlenmelidir.

Sistemin fiziksel temizliği , emülsiyon tankı,makina aksamı ve boru devrelerinin talaş kalıntıları,çamur, her türlü kir ve pislikten temizlenmesidir ve gerekirse herhangi bir deterjanda kullanılabilir.

Emülsiyondan maksimum performans ve efektif ömür alabilmek için , sistemin fiziksel temizliği en az üç ayda bir yapılmalıdır.Bu iş için emülsiyon başka bir tanka alınmalı ve sistemin temizliği yapıldıktan sonra tekrar sisteme konmalıdır.

Emülsiyonun biyolojik olarak temizlenmesi ise sistemin her türlü bakterilerden temizlenmesidir ki, bir dezenfektan maddenin emülsiyonun temas edebildiği her noktaya uygulanması ile olur.Bu işlem aşağıda daha detaylı olarak belirtildiği gibi emülsiyona ilave edilen dezenfekten maddenin emülsiyon ile belirli bir süre sirkülasyonu ile yapılır.

06 Eylül 2008 23:29# 2
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Cevap : CNC Makinasının Dezenfekte Edilmesi ...
Bugüne kadar CNC makinanızda hiç dezenfektasyon yapmadı iseniz bu sizin değil tedarikçinizin ilgisizliğidir.
Kokuşma problemlerinin en önemli sebebi makinaların arada bir dezenfekte edilmemesidir.

Konuya ilgi göstermeniz durumunda daha detaylara girmek mümkündür.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b