03 Ekim 2008 13:05# 1
Üyelik : 29.09.2006
Yaş : 39
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 32
Konu : En iyi kalıpçılık kursu neresidir?
Arkadaşlar İnternetten bayağı araştırdımCAD CAM CNC CEA gibi birçok kurslar var ben bunların 1 tanesine gitmek yerine kalıpçılık kursuna gitmeyi düşünüyorum bu kurslarda kalıpçılık teknikleri kalıp elemanları cam programında çizim cad programında nc kodlarını çıkarmayı gibi konuları anlatan kurslar varmış bu konuda eğitim veren en iyi kalıpçılık kursu nerededir.
Şimdi direkt CAD CAM KURSLARINA GİTSEM GİDECEĞİM FABRİKADA ÖĞRENDİĞİM CAD CAM PROGRAMLARI KULLANILMIYOR OLABİLİR bu sefer bilgi hamallığı olacak ve makine tekniğinde kendimi ilerletmediğim için bildiğim cad ve cam programınında bir anlamı olmayacak bunu uygun gördüm kalıpçılık eğitimi veren yerler konusunda gidenler yada gitöiş olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
20 Ekim 2008 13:36# 2
Üyelik : 28.06.2007
Yaş : 52
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : En iyi kalıpçılık kursu neresidir?
arkadaşım 20 senedir kalıpla ugraşıyorum. kalıpcılık konusu kurslara ,sitelere sıgmayacak kadar geniş ve hayal gücü ile sınırlı yani sınırsız.ben iyi bir kalıpcı oldugumu düşünüyorum neden ;tesfiyeyi ve makinalarını iyi biliyorum (tasarımının sınırlayıcısıdır) ,kalıp teknik ve teknolojilerini iyi biliyorum her mataryalin şekillrndirimesi ayrı teknik ve kurallar ile oluyor.
sonuç olarak kalıpcılık zamanla,tecrübe ve yetekneklerinize baglı olarak gelişir .kalıpcılık TASARIMDIR. cad ve cam bu işin şu anki piyasada ilk adımıdır ve büyük bir kolaylıktır bir cad programından diyerine gecmek daha az zaman alır. kursu boşver kitap oku bol bol çizim yap etrafında gördügün her şeyin nasıl yapılmış olabilecegini düşün.sana kurstan daha faydalı olacaktır uygulamasını yapmazsan bu iş boşuna gidilmiş kurs olur.
konu başlıgı kalıpcılık ögrenmek istiyorum olmalı idi diye düşünüyorum.sana başarılar ....21 Mayıs 2009 14:41# 3
Üyelik : 21.05.2009
Yaş : 45
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 4
Cevap : En iyi kalıpçılık kursu neresidir?
izometrik eğitim www.izometrik.com da adresi. bir bak derim.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
İkinci El Makina İlanları
b