09 Ekim 2008 16:28# 1
Üyelik : 23.08.2006
Yaş : 49
Şehir : Ankara
Mesaj Sayısı : 2
Konu : CNC ler için Yag Siyirici
Selam Arkadaşlar

Bildiginiz gibi CNC lerde sogutma sivisi tanlarinda kizak yaglari birikiyor ve bu yag tabakasi alinmazsa sogutma sivinizin omrunu kisaltip bozulmasina sebep oluyor. Bizde de bu sorun oldugu icin kendimize yag siyirici tasarladik. Cunku piyasadaki yag siyiricilar cok pahali ve kullanissiz. ( 500-600 $ satiyorlar.)

Dusunduk kullandigimiz yag siyiricilari piyasaya uygun fiyattan sunalim dedik.

Fiyatlari her iki tip icinde 300 YTL + KDV

Herkese iyi calismalar...

Turkce karakterler yanlis gozuktugu icin düzenlendi.
15 Ekim 2008 12:42# 2
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Cevap : CNC ler için Yag Siyirici
Değerli Arkadaşım,

Biz uzun zamandır üretimini yapıyoruz ürünün.

MAGIC OIL SKIMMER

TANITIM VE UYGULAMA:

CNC makineları ve benzer işlem merkezlerinde soğutma sıvısı deposuna karışan kızak yağları ve diğer yağlar yabancı yağ ( tramp oil ) olarak adlandırılır.Yapılan bilimsel araştırmalara göre soğutma sıvıları performans ve efektif ömürlerini negatif yönde etkileyen en önemli unsurun bu yabancı yağlar olduğu anlaşılmıştır. Yoğunluğu nedeni ile soğutma sıvısı üst kısmında toplanan bu yağlar alt kısmın hava almasını engellemekte ve bu şekilde bakteri üremesine neden olmaktadırlar. Üreyen bu bakteriler zaten hassas bir denge olan soğutma sıvısı dengesini bozarak pas problemleri, makine içi kirliliği, yetersiz yağlama ( buna bağlı olarak düşük uç ömrü ve yetersiz yüzey kalitesi ), rahatsız edici koku ve dumanlanma gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.Bütün bunlar işletmelerde önemli ekonomik kayıplara ve çevresel problemlere yol açmaktadır.Bu nedenle bu yağların bir şekilde soğutma sıvısından uzaklaştırılması gerekmektedir. Soğutma sıvısı üzerinden süngerler, kağıt v.b. şeylerle bu yağları uzaklaştırma çabaları hem verimli olmamakta hem de yetersiz olmaktadır.

MAGIC OIL SKIMMER ile bütün bu problemler çok kolayca çözülmektedir.

Tezgah tankına basit bir şekilde monte edilebilen MAGIC OIL SKIMMER yabancı yağları sıyırarak almaktadır.Alınan bu yağlar işletme içerisinde muhtelif yağlama operasyonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gerek soğutma sıvısı efektif ömrünün uzatılması, gerek işleme merkezlerinden daha yüksek verim alınması ve gerekse yabancı yağların geri kazanımı ile MAGIC OIL SKIMMER çok kısa sürede kendini amorte etmektedir.
23 Ekim 2008 14:45# 3
Üyelik : 23.08.2006
Yaş : 49
Şehir : Ankara
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : CNC ler için Yag Siyirici
Keºke fiyatını da yazsaydınız.
23 Ekim 2008 15:16# 4
Üyelik : 2.08.2008
Yaş : 55
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 125
Cevap : CNC ler için Yag Siyirici
Arkadaşlar,
Bu tip teknik ürünlerde ürünü görmek ve deneme yapmak gerekiyor.İsterseniz öncelikle firmanızda bir demo yaparız daha sonra fiyat konuşulabilir.

Ünal Çarpaner
www.cozumpetrol.com
25 Ekim 2008 08:45# 5
Üyelik : 25.10.2008
Yaş : 51
Şehir : İzmir
Mesaj Sayısı : 1
Cevap : CNC ler için Yag Siyirici
Öncelikle bu sayfaya ilk ben cevap yazdığım için şaşırdım.Bashettiğiniz konu en büyük sorunlardan biri
demonuzu nasıl görebiliriz.Teşekkürler

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b