05 Aralık 2008 15:43# 1
Üyelik : 5.12.2008
Yaş : 64
Şehir : Bilecik
Mesaj Sayısı : 2
Konu : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...


Bricscad, Autocad lisanslarını değiştirmek veya arttırmak isteyen 2D ve 3D CAD platform kullanıcılarına en doğru alternatifi sunmaktadır. Bricscad, ana DWG formatını okur, bu formatta yazar ve kullanıcılarına AutoCAD ile sorunsuz uyumluluk sunar. Bricscad V9'un çok alışılmış bir kullanıcı arayüzü vardır ve dolayısıyla hiçbir eğitim gerektirmemektedir.

Alternatif program ararken en önemli kriterler, Performans ve ürünün arkasındaki isim, yani teknik destektir. Sadece kısayol tuşlarının benzer olması veya sadece ikonların benzer olması yeterli değildir. Bütün bu kriterleri beraber düşündüğümüz zaman da Bricscad en İYİ ve geleceği her zaman olan bir alternatif olarak görünmektedir.

Bricscad V9, 30 Günlük deneme sürümüne http://www.mechsoft.com.tr/Mechsoft/mechanic/tr/urunlerimiz/brics.html sayfasından ulaşabilirsiniz.

EGITIM VIDEOLARI:
1- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Attribute.exe : Bu videoda, attributelar ile ilgili işlemleri ve blok oluşturma operasyonlarını öğreneceksiniz.

2- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ayarlar.exe : Bu videoda, tek bir arayüz içerisinden Bricscad'in bütün ayarlarını görüp, üzerinde değişiklikler yapmayı öğreneceksiniz.

3- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Bloklar.exe : Bu videoda, Bricscad içerisine blokların nasıl yerleştirildiğini ve çizimden çizime blok kopyalanmasını öğreneceksiniz.

4- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Cikti_Alma.exe : Bu videoda, çıktı almayı bütün açılardan öğreneceksiniz.

5- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Cizim_Explorer.exe : Bu videoda, açık olan çizimlerin içeriklerini çizim araştırıcısından nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

6- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Coklu_Cikti.exe : Bu videoda, çoklu çizimlerin çıktısını, Bricscad içerisinde nasıl alabileceğinizi öğreneceksiniz.

7- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hassas_Cizim.exe : Bu videoda, ortho mod, direk mesafe girme, entity snap, snap angle, polar tracking ve snap tracking kullanarak hassas çizim yapabilmeyi öğreneceksiniz.

8- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hatch.exe : Bu videoda, hazır hatch kullanımını, size özel hatch oluşturmayı ve hatch düzenlemeyi öğreneceksiniz.

9- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hizli_Secim.exe : Bu videoda, hızlı seçim (quick select) özelliğinin kullanımını öğreneceksiniz.

10- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Iliskili_Boyutlandirma.exe : Bu videoda, geometri üzerinde değişiklikler yapıldığında önceden yerleştirilmiş ölçülerin nasıl otomatik olarak güncellendiğini öğreneceksiniz.

11- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Kopyalama.exe : Bu videoda, bir çizimden başka bir çizime unsurların nasıl kopyalanacağını öğreneceksiniz.

12- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Layer_Durumlari.exe : Bu videoda, katman durumları yöneticisininin kullanımını ve yeteneklerini öğreneceksiniz.

13- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ozellestirme.exe : Bu videode, Bricscad kullanıcı arayüzünü kendi menülerinizi, araçlarınızı ve klavye kısayollarınızı kullanarak nasıl size özel bir hale getirebileceğinizi öğrenceksiniz.

14- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ozellikler_Bari.exe : Bu videoda,özellikler barının kullanımını ve unsur üzerinde değişikliklerin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

15- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Refedit.exe : Bu videoda, direk referans düzenleme özelliklerinin nasıl işlediğini öğreneceksiniz.
intellicad tarafından (05 Aralık 2008 15:44) düzenlendi.
21 Aralık 2008 02:08# 2
Üyelik : 20.12.2008
Yaş : 59
Şehir : Bursa
Mesaj Sayısı : 4
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
BricsCAD i denedim ama en iyi alternatif olduğunu yönünde kuşkularım var. Bence işleme hızı, açma ve kaydetme hızı, kısacası performansı düşük. Çalışma çok vakit alıyor. Ayrıca olur olmaz kilitlenebiliyor. Bence ZWCAD daha iyi, onunda problemleri var, ama daha iyi. Bi de GStarICAD diye bişey çıkmış. Onu yeni deniyorum ama başarılı olduğunu söyleyebilirim. AutoCAD e çok benziyor ve inanılmaz bir performans sağlamışlar hem de bir intellicad de. Şİmdilik düşüncelerim çok olumlu. Tabii teknik destek te çok öenmli, GStarICAD in teknik desteğini hiç bilmiyorum. Bana kalırsa ( tabii şimdilik düşüncem ), intellicad gstaricad en iyi görünüyor, daha sonra zwcad ....
22 Aralık 2008 17:30# 3
Üyelik : 22.12.2008
Yaş : 59
Şehir : Adana
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
Artık forumlara da güven kalmadı. Herkes reklam peşinde ve yanlış bilgilendirmeler yapıyor. Firmadan olduğu bariz bir şekilde de reklam yapılmaz ki. İlk mesajda firma iddaalı olmuş ve iddalı olmakla birlikte bazı eğitim videoları paylaşmış. Eğitim videoları için tebrik etmek gerekiyor; fakat yine de reklama kaçmış. Herkes reklamını yapabilir; ama reklam yaparken bu yavaş, bu hızlı, bu benzer, bu benzemez demek bence pek doğru değil. Özellikle bu açıları vurgulayan firmalardan şahsım adına daha çok korkarım. Sonuç olarak bu ürünlerin deneme sürümleri var ve herkes karşılaştırabilir. Nereye girsem bir şekilde gstar şöyle böyle çıkıyor ve hep aynı kişi olduğundan eminim. Bir yerde teknik destek bilmiyorum diyor, diğer yerde sanki hemen sabah aranmışçasına çok iyi diyor. Lütfen, arkadaşlar eğitim olarak hazırladıklarınızı burada sunun; ama insanların düşünceleriyle oynamak adına burada reklam yapmayın. Bu yazdıklarınızı samimiyetle yazdıklarınıza kimseyi inandıramazsınız.
23 Aralık 2008 21:45# 4
Üyelik : 23.12.2008
Yaş : 62
Şehir : Burdur
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
Benim bişey dikkatimi çekti. Nick in REKLAM ve sırf REKLAM olayından bahsetmişsin. Sadece bu konuya cevap verebilmek için mi yeni bir hesap açtın. Bişey daha dikkstimi çekti yukarıdaki adam yazdıtan hemen sonra cevap yazmışsın ama bu konular aylardır var. Bence ben senin hedef kitlenden değilim biraz kafam çalışıyor. ama neyse tabili herkes sattığının reklamını yapacak sen de haklısın.
23 Aralık 2008 21:49# 5
Üyelik : 23.12.2008
Yaş : 62
Şehir : Burdur
Mesaj Sayısı : 2
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
Haaa bide dün üye olmuşsun ve aynı gün cevap yazmışsın... Çok idealistsin. Arkadaşlar herkes ne yapacağını bilir. Bu programların yeri yurdu bellli indirin deneyin. Hangi forma gitsem BricsCAD reklamı ve kesinlikle hepsi aynı kişi ( REKLAM ). Bence en yavaşı da BricsCAD. Kusura bakma arkadaşım. Bence ZWCAD iyi. GSTARICAD de iyi ama Türkiye ye yeni gelmiş o nedenle tercihim değil.
24 Aralık 2008 09:48# 6
Üyelik : 22.12.2008
Yaş : 59
Şehir : Adana
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
Benim yazdıklarıma bakacak olursanız, benim hiçbir firmayla ilgili olmadığımı anlarsınız. Diğer gördüğüm forumlarda da aynı tipte mesaj yazıyorum, reklam yapmayın diye. Ama siz öyle bir hırs yapmışssınız ki hemen üye olup arka arkaya mesaj atmışsınız. Kendi içinizde çelişkiye düşüyorsunuz beyefendi. Bu firmaların hiçbirinde çalışmıyorum ve çok isterseniz özelden nerede çalıştığımı da belirtirim. lütfen kimse daha da reklam yapmasın. Eğitim dökümanları olan rahatça paylaşabilir. Bu konuyu daha da fazla uzatma taraftarı değilim. Kimine göre o hızlı, kimine göre başkası. Herkes deneyeip karar verebilecek seviyede...
06 Mart 2009 17:55# 7
Üyelik : 6.03.2009
Yaş : 42
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif...
Forumda başka bir yerde daha paylaşımda bulundum. Konu aynı olunca burada da deneyimlerimizi paylaşmak istedim.

Herkes tabi ki de reklam yapmakta serbest ama biz kullanıcılar hangi birine inanacağını şaşırdı. reklamı fazla abartarak ve kullanıcıları yanlışa yönlendirmek yanlış.Türkiyede intellicad ürünlerinin yaşamış olduğu birbirlerini kötüleme politikası yurtdışındaki intellicade(itc) aynen aktardım ve aldığım cevap gerçekten ilginçti. Firmaların itc ile yapmış oldukları anlaşmaya göre hiçbir intellicad ürünü kendi ürününü diğer intellicad ürünleri ile karşılaştıramazmış. Karşılaştırmalarının çok yerinde olmadığını çünkü kullanılan temel kodun aynı olduğunu söylediler. Yani bir intellicad ürünü biz daha hızlıyız diyorsa aslında anlaşmaya aykırı geliyor demektir. bu işin hukuki boyutu tabiki de. biz bütün programları denedik ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak isteriz.

1- gstaricad: arayüz gerçekten çok güzel ve neredeyse autocadin aynısı. dolayısıyla ilk bakışta insana çok hoş geliyor. küçük boyutlu dosyalardada oldukça başarılı ve dendiği gibi çok hızlı açılıyor. Dosyalar çok hızlı açılıyor açılmasınada olup olmadık yerde hata veriyor.3 boyutta ise gerçekten çok güzel özellikler eklemişler ama stabilitesi bize biraz kötü geldi. en küçük bir shade yaptıgınızda probram kitlenebiliyor. karşılaştığımız diğer bir problem de bazen program kapatılamıyor. özellikle 3d ile biraz uğraşınca program ancak ctrl alt del ile kapatılabiliyor. en önemli artıları arayüz, renklere ve yazılara kadar autocade benzer komutlar ve dosyaları gerçekten hızlı açabiliyor. Eksiler, büyük dosyalarda program stabilitesini kaybediyor ve hızlı açmasında kazandığınız zamanı fazlasıyla kaybettiriyor. 3d modelleme özellikleri çok fazla gibi görünüyor ama olur olmadık yerde hata verebiliyor. küçük dosyalarla uğraşan firmalar için şu anda en ideal çözüm diyebilirim çünkü gerçekten çok hızlı ama büyük dosyalar açısında çok fazla çekincelerimiz var. (sistem24.com.tr)

2-zwcad: zwcadin de arayüzü autocade çok benziyor ve gstaricad ile yarışabilecek seviyede. performans olarak aslında gstaricad ile neredeyse aynı ve gstaricaddeki bazı özellikler zwcadde yok. zwcad stabilite ve performans açısından gstaricadden daha düşük ve print alırken bile hatalarla karşılaştık. Diğer hatalar da bazen dosyaları açmıyor veya açarken program hata veriyor. Program dışında zwcadde gördüğümüz en büyük hata türkiyedeki pazarlaması. bakıyoruz 4-5 tane satıcısı var ve hepsi ayrı bir fiyat veriyor. işin açıkcası mesela gstaricadde muhatab olunacak tek bir yer varken, zwcad de çok yer var ama teknik destek açısından pek birşey yok. Birisi mimarlık ofisi ,birisi autocadokulu.com, birisi eti bilgisayar ki sadece program satıyorlar. kısacası zwcadin gstaricade göre en büyük eksiği teknik destek. diğer yönlerden genel olarak benzerler, dosya açma hızı haricinde. (???)

3-bricscad: özellikle son zamanlarda adını çok fazla duymaya başladık. diğer ürünlerden en büyük farkının ürünü kendi arge ekibiyle geliştirdiğini söylüyorlar. bricscad de intellicadin kurucu üyeleri arasındaymış fakat son 5 senedir ürünü kendi arge ekibiyle geliştiriyorlarmış ve ürün sıfırdan baştan yazılmış. ürünün artı ve eksi özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. Artıları, asıl performansını büyük dosyalarda gösterebiliyor. bizler 120 mblık bir dosya açtık, üzerinde çalıştık ve gerçekten çok stabil bir görüntü çizdi. ne kadar zorlanırsa zorlansın diğer programlarda olduğu gibi atmadı ve hata vermedi. programda herhangi bir problem olduğunda kendi arge ekibi olmalarından dolayı program üzerinde her türlü değişikliği yapabiliyorlarmış. yeni ürün çıkarmak için intellicadi beklemek zorunda değillermiş. websitelerini gezdiğimde biraz şaşırdım çünkü her ülke için o ülke dilinde websiteleri var ve gayet kurumsal bir izlenim elde ettim. diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla da teknik destekte çok başarılılar. Eksilerine gelince, dosya açılış hızı gstaricade göre biraz daha yavaş. arayüz gstaricad ve zwcad kadar başarılı değil. performans ve stabilite üzerinde gittiklerinden arayüzde çok çalışmamışlar.bir de 3d katı modellemede malzeme ataması yapamıyorsunuz. (bricsys.com.tr)

Bunları tamamen 1er aylık çalışmaların sonucunda arkadaşlarımızla beraber çıkardık. Umarız kimseyi kırıcı olmamışızdır. Karar verme aşamasında sizlere yardımcı olabilmek bizleri sevindirecektir.

herkese iyi çalışmalar.

Eren

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
İkinci El Makina İlanları
b