05 Aralık 2008 15:45# 1
Üyelik : 5.12.2008
Yaş : 64
Şehir : Bilecik
Mesaj Sayısı : 2
Konu : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif


Bricscad, Autocad lisanslarını değiştirmek veya arttırmak isteyen 2D ve 3D CAD platform kullanıcılarına en doğru alternatifi sunmaktadır. Bricscad, ana DWG formatını okur, bu formatta yazar ve kullanıcılarına AutoCAD ile sorunsuz uyumluluk sunar. Bricscad V9'un çok alışılmış bir kullanıcı arayüzü vardır ve dolayısıyla hiçbir eğitim gerektirmemektedir.

Alternatif program ararken en önemli kriterler, Performans ve ürünün arkasındaki isim, yani teknik destektir. Sadece kısayol tuşlarının benzer olması veya sadece ikonların benzer olması yeterli değildir. Bütün bu kriterleri beraber düşündüğümüz zaman da Bricscad en İYİ ve geleceği her zaman olan bir alternatif olarak görünmektedir.

Bricscad V9, 30 Günlük deneme sürümüne http://www.mechsoft.com.tr/Mechsoft/mechanic/tr/urunlerimiz/brics.html sayfasından ulaşabilirsiniz.

EGITIM VIDEOLARI:
1- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Attribute.exe : Bu videoda, attributelar ile ilgili işlemleri ve blok oluşturma operasyonlarını öğreneceksiniz.

2- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ayarlar.exe : Bu videoda, tek bir arayüz içerisinden Bricscad'in bütün ayarlarını görüp, üzerinde değişiklikler yapmayı öğreneceksiniz.

3- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Bloklar.exe : Bu videoda, Bricscad içerisine blokların nasıl yerleştirildiğini ve çizimden çizime blok kopyalanmasını öğreneceksiniz.

4- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Cikti_Alma.exe : Bu videoda, çıktı almayı bütün açılardan öğreneceksiniz.

5- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Cizim_Explorer.exe : Bu videoda, açık olan çizimlerin içeriklerini çizim araştırıcısından nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

6- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Coklu_Cikti.exe : Bu videoda, çoklu çizimlerin çıktısını, Bricscad içerisinde nasıl alabileceğinizi öğreneceksiniz.

7- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hassas_Cizim.exe : Bu videoda, ortho mod, direk mesafe girme, entity snap, snap angle, polar tracking ve snap tracking kullanarak hassas çizim yapabilmeyi öğreneceksiniz.

8- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hatch.exe : Bu videoda, hazır hatch kullanımını, size özel hatch oluşturmayı ve hatch düzenlemeyi öğreneceksiniz.

9- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Hizli_Secim.exe : Bu videoda, hızlı seçim (quick select) özelliğinin kullanımını öğreneceksiniz.

10- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Iliskili_Boyutlandirma.exe : Bu videoda, geometri üzerinde değişiklikler yapıldığında önceden yerleştirilmiş ölçülerin nasıl otomatik olarak güncellendiğini öğreneceksiniz.

11- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Kopyalama.exe : Bu videoda, bir çizimden başka bir çizime unsurların nasıl kopyalanacağını öğreneceksiniz.

12- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Layer_Durumlari.exe : Bu videoda, katman durumları yöneticisininin kullanımını ve yeteneklerini öğreneceksiniz.

13- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ozellestirme.exe : Bu videode, Bricscad kullanıcı arayüzünü kendi menülerinizi, araçlarınızı ve klavye kısayollarınızı kullanarak nasıl size özel bir hale getirebileceğinizi öğrenceksiniz.

14- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Ozellikler_Bari.exe : Bu videoda,özellikler barının kullanımını ve unsur üzerinde değişikliklerin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

15- http://www.mechsoft.com.tr/Download/Bricscad/Video/IntelliCAD_Bricscad_Refedit.exe : Bu videoda, direk referans düzenleme özelliklerinin nasıl işlediğini öğreneceksiniz.
23 Aralık 2008 23:22# 2
Üyelik : 23.12.2008
Yaş : 45
Şehir : Çanakkale
Mesaj Sayısı : 1
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif
Kusrua bakmayın ama ben BricsCAD i de denedim, ZWCAD i de denedim ve en önemlisi GStarICAD i de denedim. Sonuç olarak GStarICAD i satın aldım. Gerçekten de bu işi başarmışlar. GStarICAD sanki AutoCAD ile aynı, başka bir yazılım kullandığıma ben bile inanamadım... Performansı ile bence en iyi intellicad yazılımı. Dünyada böyle bir yazılım olduğunu bile bilemiyordum. Umarım diğer arakadaşlara katkım olur www.staricad-tr.com
İndirin ve bence deneyin...
09 Mart 2009 12:30# 3
Üyelik : 6.03.2009
Yaş : 42
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 3
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif
Forumda başka bir yerde daha paylaşımda bulundum. Konu aynı olunca burada da deneyimlerimizi paylaşmak istedim.

Herkes tabi ki de reklam yapmakta serbest ama biz kullanıcılar hangi birine inanacağını şaşırdı. reklamı fazla abartarak ve kullanıcıları yanlışa yönlendirmek yanlış.Türkiyede intellicad ürünlerinin yaşamış olduğu birbirlerini kötüleme politikası yurtdışındaki intellicade(itc) aynen aktardım ve aldığım cevap gerçekten ilginçti. Firmaların itc ile yapmış oldukları anlaşmaya göre hiçbir intellicad ürünü kendi ürününü diğer intellicad ürünleri ile karşılaştıramazmış. Karşılaştırmalarının çok yerinde olmadığını çünkü kullanılan temel kodun aynı olduğunu söylediler. Yani bir intellicad ürünü biz daha hızlıyız diyorsa aslında anlaşmaya aykırı geliyor demektir. bu işin hukuki boyutu tabiki de. biz bütün programları denedik ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak isteriz.

1- gstaricad: arayüz gerçekten çok güzel ve neredeyse autocadin aynısı. dolayısıyla ilk bakışta insana çok hoş geliyor. küçük boyutlu dosyalardada oldukça başarılı ve dendiği gibi çok hızlı açılıyor. Dosyalar çok hızlı açılıyor açılmasınada olup olmadık yerde hata veriyor.3 boyutta ise gerçekten çok güzel özellikler eklemişler ama stabilitesi bize biraz kötü geldi. en küçük bir shade yaptıgınızda probram kitlenebiliyor. karşılaştığımız diğer bir problem de bazen program kapatılamıyor. özellikle 3d ile biraz uğraşınca program ancak ctrl alt del ile kapatılabiliyor. en önemli artıları arayüz, renklere ve yazılara kadar autocade benzer komutlar ve dosyaları gerçekten hızlı açabiliyor. Eksiler, büyük dosyalarda program stabilitesini kaybediyor ve hızlı açmasında kazandığınız zamanı fazlasıyla kaybettiriyor. 3d modelleme özellikleri çok fazla gibi görünüyor ama olur olmadık yerde hata verebiliyor. küçük dosyalarla uğraşan firmalar için şu anda en ideal çözüm diyebilirim çünkü gerçekten çok hızlı ama büyük dosyalar açısında çok fazla çekincelerimiz var. (sistem24.com.tr)

2-zwcad: zwcadin de arayüzü autocade çok benziyor ve gstaricad ile yarışabilecek seviyede. performans olarak aslında gstaricad ile neredeyse aynı ve gstaricaddeki bazı özellikler zwcadde yok. zwcad stabilite ve performans açısından gstaricadden daha düşük ve print alırken bile hatalarla karşılaştık. Diğer hatalar da bazen dosyaları açmıyor veya açarken program hata veriyor. Program dışında zwcadde gördüğümüz en büyük hata türkiyedeki pazarlaması. bakıyoruz 4-5 tane satıcısı var ve hepsi ayrı bir fiyat veriyor. işin açıkcası mesela gstaricadde muhatab olunacak tek bir yer varken, zwcad de çok yer var ama teknik destek açısından pek birşey yok. Birisi mimarlık ofisi ,birisi autocadokulu.com, birisi eti bilgisayar ki sadece program satıyorlar. kısacası zwcadin gstaricade göre en büyük eksiği teknik destek. diğer yönlerden genel olarak benzerler, dosya açma hızı haricinde. (???)

3-bricscad: özellikle son zamanlarda adını çok fazla duymaya başladık. diğer ürünlerden en büyük farkının ürünü kendi arge ekibiyle geliştirdiğini söylüyorlar. bricscad de intellicadin kurucu üyeleri arasındaymış fakat son 5 senedir ürünü kendi arge ekibiyle geliştiriyorlarmış ve ürün sıfırdan baştan yazılmış. ürünün artı ve eksi özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. Artıları, asıl performansını büyük dosyalarda gösterebiliyor. bizler 120 mblık bir dosya açtık, üzerinde çalıştık ve gerçekten çok stabil bir görüntü çizdi. ne kadar zorlanırsa zorlansın diğer programlarda olduğu gibi atmadı ve hata vermedi. programda herhangi bir problem olduğunda kendi arge ekibi olmalarından dolayı program üzerinde her türlü değişikliği yapabiliyorlarmış. yeni ürün çıkarmak için intellicadi beklemek zorunda değillermiş. websitelerini gezdiğimde biraz şaşırdım çünkü her ülke için o ülke dilinde websiteleri var ve gayet kurumsal bir izlenim elde ettim. diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla da teknik destekte çok başarılılar. Eksilerine gelince, dosya açılış hızı gstaricade göre biraz daha yavaş. arayüz gstaricad ve zwcad kadar başarılı değil. performans ve stabilite üzerinde gittiklerinden arayüzde çok çalışmamışlar.bir de 3d katı modellemede malzeme ataması yapamıyorsunuz. (bricsys.com.tr)

Bunları tamamen 1er aylık çalışmaların sonucunda arkadaşlarımızla beraber çıkardık. Umarız kimseyi kırıcı olmamışızdır. Karar verme aşamasında sizlere yardımcı olabilmek bizleri sevindirecektir.

herkese iyi çalışmalar.

Eren
22 Ağustos 2009 00:11# 4
Üyelik : 21.08.2009
Yaş : 44
Şehir : İstanbul
Mesaj Sayısı : 8
Cevap : IntelliCAD Bricscad V9 - AutoCAD'e en İYİ alternatif
Teknik resim için artık para ödemeye gerek yok.Solid Edge 2D Free Drafting ürünü teknik resim için gerekli her şeyi size sağlıyor.modern arayüzü simsiyah ekrandan bıkmış kullanıcılar için son derece çekici.Microsoft 2007 ile aynı arayüze sahip.son derece modern.
indirmek için : www.bdtyazilim.com/indir
İNANMASI ZOR AMA TEKNİK RESİM BEDAVA
yazılım ücretsiz olduğu gibi eğitimleri de ücretsiz.eğitimlerine ulaşmak için destek sitesi de var.
www.solidedgeturkiye.com da hertürlü sorunun cevabına ulaşabiliyorum.
örnek videolar için : http://www.solidedgeturkiye.com/destek/forumdisplay.php?fid=11
www.bdtyazilim.com/indir http://www.solidedgeturkiye.com/destek/forumdisplay.php?fid=11
ykucukyildiz tarafından (22 Ağustos 2009 00:15) düzenlendi.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
Teknik Videolar   İkinci El Makina İlanları
b