11 Haziran 2024 11:43# 1
Üyelik : 11.06.2024
Yaş : 32
Şehir : Balıkesir
Mesaj Sayısı : 1
Konu : kapalı döngü step motor acil durdurma kablolaması
Hey millet!
CNC dünyasında oldukça yeniyim. ve şu anda Geckodrive ve 2NM step motorlara sahip küçük bir Taig değirmeni işletiyorum. Sistemin kendisi oldukça iyi çalışıyor, ancak enjeksiyon kalıpları için bazı uzun takım yolları kullanıyorum ve ara sıra kaçırılan adımlar ve eksen bağlamayla karşılaşıyorum. Ayrıca bebek bakıcılığı yapmaktan da bıktım, bu yüzden oyostepper'ın motor kitlerini kullanarak, Ethernet SmoothStepper ve ESS için C25 BOB ile eşleştirdiğim kapalı döngü sistemine geçmeye karar verdim.
https://www.oyostepper.de/goods-971-TS-Serien-Kit-30-Nm-1-Achsen-CNC-Closed-Loop-Schrittmotor-Nema-23-Motor-und-Treiber-mit-2-m-Kabel.html
Her şeyi birbirine bağlamak oldukça basittir, ancak alarm durumunun makineyi durdurması için alarm durumunu acil durdurmaya nasıl bağlayacağımı anlamakta zorlanıyorum.
Hem kapalı döngü sürücüsü hem de BOB için belgelerden diyagramlar ekledim, ancak bunun birlikte nasıl çalışacağından emin değilim. BOB üzerindeki 5V'luk bir terminalden çıktığımı ve bunu acil durdurmaya bağladığımı görüyorum, bunları sadece sürücülerdeki Alarm+ terminaline zincirleme mi bağlayacağım ve tüm alanları birbirine zincirleme mi bağlayacağım? Bu çok açık görünüyorsa özür dilerim, sadece doğru yolda olduğumdan emin olmak istiyorum.

Konu Bilgileri

Konuyu şu anda 1 kişi okuyor ( 0 kayıtlı ve 1 ziyaretçi ) .
makineteknik.com 'da yer alan üyelerin oluşturduğu tüm içeriklerin doğruluğu ve yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan üyeye aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makineteknik.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içerik sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
İkinci El Makina İlanları
b